| Key | Eb |
|---|---|
| Body | Yellow brass |
| Bell Diameter | 386mm (15 1/4″) |
| Bore Size | 17.5-18.5mm (0.689-0.728″) |
| Height | 863mm |
| Valves | 4 top pistons |
| Finish | Clear lacquer |
| Mouthpiece | BB-66D4 |
| Case | Included |
What People Say
| Key | Eb |
|---|---|
| Body | Yellow brass |
| Bell Diameter | 386mm (15 1/4″) |
| Bore Size | 17.5-18.5mm (0.689-0.728″) |
| Height | 863mm |
| Valves | 4 top pistons |
| Finish | Clear lacquer |
| Mouthpiece | BB-66D4 |
| Case | Included |