| Key | Bb |
|---|---|
| Body | Yellow brass |
| Bell Diameter | 366mm (14 3/8″) |
| Bore Size | 16.8mm (0.661″) |
| Height | 827mm |
| Valves | 3 top pistons |
| Finish | Silver-plated |
| Mouthpiece | BB-67 |
| Case | Included |
What People Say
| Key | Bb |
|---|---|
| Body | Yellow brass |
| Bell Diameter | 366mm (14 3/8″) |
| Bore Size | 16.8mm (0.661″) |
| Height | 827mm |
| Valves | 3 top pistons |
| Finish | Silver-plated |
| Mouthpiece | BB-67 |
| Case | Included |