| Key | Bb |
|---|---|
| Body | Yellow brass |
| Bell Diameter | 443mm (17 1/2″) |
| Bore Size | 18.5mm (0.728″) |
| Height | 1018mm |
| Valves | 3 top pistons |
| Finish | Silver-plated |
| Mouthpiece | BB-67C4 |
| Case | Included |
What People Say
| Key | Bb |
|---|---|
| Body | Yellow brass |
| Bell Diameter | 443mm (17 1/2″) |
| Bore Size | 18.5mm (0.728″) |
| Height | 1018mm |
| Valves | 3 top pistons |
| Finish | Silver-plated |
| Mouthpiece | BB-67C4 |
| Case | Included |